STRYSZÓW


W Stryszowie zdecydowanie ważną rolę odgrywa integracja. Widać to w wielu działaniach gminy. Stąd też pomysł na organizację cyklu autorskich spotkań z pisarzami, podróżnikami, ale też warsztatów i spotkań z dietetykiem. Wybierz Bibliotekę – 10 rzeczy do zrobienia w bibliotece to nie tylko integracja mieszkańców, ale także pokazanie biblioteki jako miejsca spotkań i promocja zdrowego trybu życia.

Również Z przepiśnika babci – w poszukiwaniu zapomnianych smaków wsi Zakrzów to sposób na wspólne działanie mieszkańców, a przy okazji poszukiwanie tożsamości i utrwalanie zapomnianych tradycji.

Stryszów dba także o środowisko i do wspólnego sprzątania gminy zaprosił wszystkich swoich mieszkańców. Wspólne sprzątanie poboczy dróg gminy zakończyło się wiosennym piknikiem.

W Stryszowie nie zabrakło również pomysłu na rozwój cyfrowych umiejętności seniorów przez realizację projektu Małopolski e-Senior.

O rozwój fizyczny najmłodszych zadbano organizując 6 wyjazdów praktycznej nauki jazdy na nartach.50 uczniów ze szkół podstawowych gminy zdobyło nowe umiejętności bezpiecznej jazdy na nartach w projekcie Jeżdżę z głową.