IWKOWA


Gmina Iwkowa zrealizowała dwie inicjatywy wspierające rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców swojego regionu. Projekt „Nowe kompetencje – nowe szanse” to działanie skierowane do osób powyżej 25 r.ż. mające na celu rozwiniecie podstawowych umiejętności cyfrowych, informacyjnych, komunikacyjnych oraz związanych z usług publicznych i oprogramowania. Z myślą o uczniach szkoły podstawowej przygotowano z kolei projekt „Super Koderzy”, w którym uczniowie klasy 6 uczyli się programowania, podstaw robotyki i poznawali świat nowych technologii. Na zakończenie zajęć uczniowie przygotowali „Majówkę robotów”, podczas której zaprezentowali uczniom pozostałych klas

Niestandardowy sposób na naukę języka angielskiego poprzez warsztaty kulinarne przeplatane spotkaniami z przedsiębiorcami i producentami oraz wizyty native speakers wykorzystano w projekcie „Little Chefs – Mali Kucharze”.

Nie zabrakło także działań wspierających aktywność fizyczną. Celem „Cyklicznego Rajdu Pieszego i Rowerowego Aktywnie i sportowo Wokół Piekarskiej Góry jest propagowanie aktywnych form wypoczynku w gronie rodzinnym oraz zdrowego trybu życia i aktywności sportowej mieszkańców powiatu brzeskiego oraz promocję regionu.