SŁOMNIKI


Gmina Słomniki w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Centrum Kultury w Słomnikach przygotowała szereg atrakcji dla osób powyżej 50 roku życia, a wśród nich warsztaty i wykłady o różnorodnej tematyce, wernisaż wystawy malarstwa, koncert uczestników warsztatów wokalnych, spektakl teatralny, wystawę rękodzieła, klub filmowy, wycieczki jednodniowe i wiele innych.

Gmina zrealizowała również projekt „Maluch w Centrum” skierowany był do najmłodszych mieszkańców gminy oraz ich rodziców i kobiet w ciąży, w którym można było skorzystać z warsztatów plastycznych, muzycznych czy jogi, ale także wziąć udział w cyklu pikników rodzinnych.

Poznanie i upowszechnianie historii ziemi słomnickiej w kontekście 100-lecia odzyskania niepodległości zapewnił projekt „Nasza Niepodległa- projekt Muzeum Ziemi Słomnickiej” poprzez warsztaty oraz wystawy historyczne.

Nie zabrakło także działań wspierających aktywność fizyczną połączonych z promocją ekologii. Tej tematyce poświęcone były warsztaty edukacyjne i Rowerowe Kino Bez Prądu, czyli dbamy o czyste powietrze w naszej małej ojczyźnie.